Seime kai kam paspirtukai – kaip raudonas audeklas buliui

Seime pateiktas pasiūlymas įpareigoti visus paspirtukininkus dėvėti šalmus yra perteklinės ir chaotiškos teisėkūros atvejis, nes Seimas keliavimo paspirtukais tvarką jau sureguliavo vos prieš kelis mėnesius, atkreipia dėmesį Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas.

„Siūlymą visus asmenis ant paspirtukų apmauti šalmais šis parlamentas praėjusį rudenį jau atmetė. Visus praėjusius metus diskutavome ir nusprendėme, kad negalingais paspirtukais iki 20 km/val. ir iki 1 KW galios mūvėdami šalmą privalo važiuoti vaikai, o suaugusiems jis rekomenduojamas. Važiuojant galingesnėmis mikrojudumo priemonėmis šalmas ir dabar privalomas visiems. Kodėl dviem Seimo nariams dabar netinka tai, už ką neseniai balsavo visas Seimas?“, – sako A. Bagdonas.

Naujas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas pateikė konservatorius Andrius Vyšniauskas ir socialdemokratas Julius Sabatauskas. Projekte nurodoma, kad visi elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojai privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko, riedlentininko ar motociklininko šalmą, o jeigu elektrinė mikrojudumo priemonė yra nuomojama, šalmą suteikti privalo elektrinės mikrojudumo priemonės nuomotojas.

„Akivaizdu, kad Seime yra susibūrusi neformali paspirtukų demonizavimo koalicija. Keliavimo mikrojudumo priemonėmis taisyklės jau nustatytos griežtesnės ir civilizuotos, tačiau kai kuriems paspirtukai turbūt išliks kaip raudonas audeklas buliui iki pat kadencijos pabaigos“, – pastebi A. Bagdonas. Antradienį pateiktas pataisas Seimas svarstys toliau.