Seimas tęsia valstiečių draudimų politiką, sekmadieniais alkoholį galima bus įsigyti iki 15 val.

Antradienį Seimas nesutiko, kad vartotojai ir sekmadieniais nuo 10 val. iki 20 val. galėtų nusipirkti alkoholio.

Vienas iš pataisų iniciatorių, draudimo atšaukimą Alkoholio kontrolės įstatyme siūlęs Ekonomikos komiteto narys, liberalas Andrius Bagdonas sako, kad Seimas savo sprendimu rodo toliau palaikantis 2018 m. prasidėjusią draudimų politiką, nors ji turi ribotą poveikį – alkoholio suvartojimas šalyje išlieka panašaus lygio.

Nors paros laiko ribojimą įsigyti alkoholio kaip priemonę jo vartojimui mažinti rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija, vis dėlto tikslių optimalaus ribojamo laiko įrodymų, A. Bagdono pastabėjimu, niekas nepateikia.

„Sekmadienio „sausasis“ pusiaudienis yra ne sveikatos duomenimis paremtas draudimas, o politinio susitarimo visuomenėje klausimas – tai yra ne mokslo, o ideologijos rezultatas. Vadinasi, šitam Seimui tinka, kad valstietiški ribojimai galiotų toliau“, – sako A. Bagdonas.

Valstybinės duomenų agentūros duomenimis, vienam gyventojui vidutiniškai tenkantis suvartojamo absoliutaus alkoholio kiekis per praėjusius penkerius metus buvo panašus– vidutiniškai sudarė 9,5 litro ir šoktelėjo įsigaliojus karantinams: 2020 m. – iki 9,7 l, 2021 m. – iki 10,3 litro.