Ar įsigyti loterijos bilietą, pirkėjai gali apsispręsti ir be Seimo pagalbos

Šviežias pasiūlymas Loterijų įstatymu reguliuoti tiesioginę loterijų bilietų rinkodarą platinimo vietose yra perteklinis ir neliberalus, atkreipia dėmesį Seimo Ekonomikos komiteto narys liberalas Andrius Bagdonas.

Antradienį Seimui sprendžiant, ar uždrausti dalyvauti loterijose asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, iššoko gretimas siūlymas – platintojams, darbuotojams uždrausti „skatinti asmenis dalyvauti loterijose siūlant jiems įsigyti loterijos bilietus jų platinimo vietose“.

Liberalų sąjūdžio frakcijos nario įsitikinimu, toks siūlymas – perteklinio verslo reguliavimo ir kišimosi į privatų žmonių gyvenimą pavyzdys.

„Toks siūlymas prasilenkia su elementaria logika ir iškreipia pagrindinę projekto idėją. Pritarus siūlomam įstatymo projektui, loterijų bilietai praktiškai nebegalės būti laikomi pirkėjui matomose vietose parduotuvių kasose, šalia kitų prekių, nes tai bus traktuojama kaip skatinimas įsigyti loterijų bilietą. Ar tikrai taip nepasitikime pilnamečių mūsų valstybės piliečių gebėjimu savarankiškai apsispręsti, kokias prekes pirkti? Lietuvos žmonės tokius kasdienius sprendimus gali priimti ir be Seimo narių pagalbos“, – teigia A. Bagdonas.