Siekiant žaliojo kurso įgyvendinimo Lietuvos Parlamente įkūrėme Seimo grupę „Žaliosios savivaldybės 2030“. Man buvo patikėtos šios grupės pirmininko pareigos. Noriu pasidalinti mūsų iniciatyvos siekiais ir darbais, kuriais siekiame transformuoti Lietuvos savivaldybes į klimatui neutralias ir išmaniąsias bendruomenes.
„Žaliosios savivaldybės 2030“ tikslas yra, kad iki 2030 m. bent penkios Lietuvos savivaldybės taptų klimatui neutralios. Šis tikslas atitinka Europos Komisijos planus iki 2050 m. Europą paversti klimatui neutraliu žemynu. Investicijos į inovacijas, žaliosios energijos sprendimus ir viešųjų paslaugų gerinimą yra pagrindiniai mūsų darbo prioritetai.
Bendradarbiaujame su Lietuvos savivaldybių asociacija, kurios nariai aktyviai dalyvauja žaliojoje transformacijoje. Iki šiol prie mūsų tinklo prisijungė net 24 savivaldybės, siekiančios tapti klimatui neutraliomis bendruomenėmis. Šios savivaldybės diegia aplinkai draugiškus sprendimus, kuria žmogui patogią gyvenamąją aplinką ir skatina inovacijas.
Mūsų prioritetas yra mokslo ir verslo inovacijų integravimas į savivaldybių planavimą. Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos institutas bei kitos mokslinės institucijos teikia neįkainojamą indėlį, atliekant tyrimus ir diegiant tvarios urbanistikos sprendimus. Vilniaus ir Tauragės savivaldybės buvo atrinktos dalyvauti Europos Komisijos misijoje, kurioje jos tampa inovacijų centrais.
Siekdami tapti žaliosios transformacijos lyderiais, dirbame su verslo, mokslo ir savivaldybių partneriais, kad Lietuvos savivaldybės taptų draugiškos aplinkai ir patogios gyvenimui bei darbui. Pritraukiame tarptautines investicijas ir inovacijas, kurios padeda kurti tvarią ir švarią aplinką.