Per visą Seimo kadenciją žmonių pajamos ir pragyvenimo lygis nuosekliai augo. Vidutinis darbo užmokestis (VDU) 2020 metais buvo 1524,2 eurų, o 2024 metais jau siekė 2148,7 eurų. Minimali mėnesinė alga (MMA) 2020 metais sudarė 607 eurų, o 2024 metais ji padidėjo iki 924 eurų.
Siekiant užtikrinti didesnes pajamas mažiausiai uždirbantiems žmonėms, rekordiškai didinome Neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), kuris 2020 metais buvo 350 eurų, o 2024 metais pasiekė 747 eurus.
Mes nesiruošiame sustoti – pajamų augimas išlieka vienu svarbiausių mūsų prioritetų ir ateityje.
Būsto pirkėjams suteikėme daugiau pasirinkimo laisvės: bankai privalės siūlyti ne tik kintamų, bet ir fiksuotų palūkanų paskolas, taip užtikrinant didesnę apsaugą nuo palūkanų svyravimų ir stabilumą.
Taip pat suteikėme galimybę Lietuvos piliečiams rašyti vardus ir pavardes asmens dokumentuose originaliais lotyniškais rašmenimis.
Stiprinsime savarankiškai dirbančių asmenų padėtį (individuali veikla, verslo liudijimai). Bent iki ES vidurkio padidinsime kartelę, nuo kurios tampama PVM mokėtoju. Užtikrinsime efektyviai veikiančią smulkiojo verslininko sąskaitą. Skatinsime papildomo uždarbio galimybes.
Užtikrinsime, kad mokesčių politika vyktų kuo plačiau susitarus ir būtų nuspėjama. Mokesčių politikos ciklas turi aplenkti kadencijas. Valstybė privalo turėti mokesčių planą penkerius ir daugiau metų į priekį. Mokesčių pakeitimai turi būti platūs ir tvarūs, o ne nutaikyti į siauras verslo sritis ar gyventojų grupes.
Tobulinsime teisės aktus, reglamentuojančius mokesčių paskirstymą, apskaitą. Mokesčiai negali būti dažnai keičiami ir neprognozuojami.
Mokesčių didinimas nėra vienintelis sprendimas: neretai trūksta ne pinigų, o idėjų. Surinkti mokesčių reikia tiek, kiek būtina užtikrinti viešąjį valdymą ir kokybiškas viešąsias paslaugas. Peržiūrėsime valstybės išlaidas, jų panaudojimo prioritetus.
Prioritetą teiksime ne minimalios mėnesinės algos didinimui, o priemonėms, kurios užtikrina augantį vidutinį darbo užmokestį kilimą ir atitinka verslo situaciją. Svarbus rodiklis – darbo našumas, kuris gali subalansuoti atlyginimų kėlimo tempą.
Būtina išvengti visų pajamų sujungimo ir jų apmokestinimo. Siūlysime darbo užmokesčio fonde numatyti procentinę dalį, kurią įmonės galėtų neapmokestinamai skirti darbuotojų naudoms.
Peržiūrėsime mokestines lengvatas. Atsisakysime neefektyvių lengvatų, skatinsime tas, kurios veikia (kaip pelno mokesčio lengvata kinui, mokesčių lengvatos, skirtos asmeninių finansų kaupimui skatinti).
Siūlome didinti privačiai kaupiančiųjų pensijai skaičių, stiprinant II ir III pensijų pakopos sistemas, aktyviai šviečiant ir motyvuojant gyventojus. Skatinsime darbdavius įsitraukti į darbuotojų pensijų kaupimą, sukursime bendrą pensijų informavimo sistemą, kurioje gyventojai rastų būsimos pensijos dydį iš visų trijų pakopų. Būtina sudaryti patrauklias galimybes darbingo laikotarpio metu taupyti patiems gyventojams.