Daugiau kaip pusė parlamentarų registravo 12-ąją pilietybės išsaugojimo išimtį

Seimas bandys įteisinti pilietybės išsaugojimo išimtį – pilietybę palikti tiems, kurie įgyja NATO valstybės pilietybę. Ketvirtadienį tai numatančią Pilietybės įstatymo pataisą registravo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas su gausia grupe parlamentarų.

Pataisa numato dvyliktąjį atvejį, kai Lietuvos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis – tai yra pilietybę išsaugoti tam, „kuris gimdamas įgijo Lietuvos Respublikos pilietybę, o kitos valstybės priklausančios Šiaurės Atlanto sutarties organizacijai pilietybę, įgijo ne gimdamas“.

Pasak pataisos rengėjo A. Bagdono, tai vienas iš teisėkūros žingsnių užtikrinant, kad sekmadienį nepavykus referendumui bent daliai pasaulio lietuvių liktų viltis išsaugoti Lietuvos pilietybę.

„Daugiau kaip milijonas gyventojų pritarė pilietybės išsaugojimui įgijus kitos, draugiškai Lietuvai šalies pilietybę. Nors to neužteko, Seime telkiamės, kad milijonas balsų nenukeliautų šuniui ant uodegos. Klausimo nepadėjome į stalčių, o subūrėme gausią pilietybės išsaugojimo koaliciją, kad kuo daugiau piliečių neprarastų ryšio su Lietuva“, – sako A. Bagdonas.

Ketvirtadienį įstatymo projektą pasirašė 74 Seimo nariai. Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke viliasi, kad Lietuvos pilietybės išsaugojimas turint ir NATO valstybės pilietybę galėtų būti pripažintas kaip atskirasis atvejis. „Turime grįžti prie atskirų atvejų, kuriuos ir mini Konstitucija, nes kiekvienas pasas yra atskiras žmogaus likimas – atskiras atvejis“, – sako ji.