Seime klausėme Prezidento metinio pranešimo

Šiandien Seime klausėme Prezidento metinio pranešimo.

Lietuvos nacionalinis saugumas yra vienas iš pagrindinių šiandienos prioritetų. Vertinant agresyviai nusiteikusius kaimynus ir šalia vykstantį karą, nerimastinga kalba Prezidentas ragino susitelkti bei, agresijos atveju, būti pasirengusiais pasipriešinimui. Neliko užmiršta ypatingai svarbi Nevyriausybinio sektoriaus, verslo parama ir visų Lietuvos žmonių pagalba Ukrainai, kovojančiai dėl savo laisvės.

Lietuva jau dabar krašto apsaugai skiria daugiau kaip 2,5% nuo BVP, tačiau Prezidentas palankiai žiūri ir į didesnį finansavimą. Europiniame kontekste esame pavyzdys, kuriuo kitos šalys galėtų sekti. Jei daugiau šalių Europoje didintų finansavimą savo krašto apsaugai, mūsų aljansas tik stiprėtų ir tinkamas karinis pasiruošimas būtų dar labiau užtikrintas. Viliuosi, kad NATO susitikime šie siekiai bus rimtai apsvarstyti.

Reaguodami į karą pradėjome garsiau kalbėti apie energetinę nepriklausomybę. Įsižiebė kalbos dėl atsinaujinančios energetikos, kuri savo privalumais mums gali pradėti tarnauti karo akivaizdoje, o likti dėl klimato kaitos iššūkių. Ši lėtinė problema Prezidento kalboje buvo paliesta, tačiau jai spręsti reikia kompleksinių sprendimų ir žymiai daugiau dėmesio.

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad nepaisant sudėtingos geopolitinės situacijos, reikia neužmiršti ir vidaus uždavinių bei pasidžiaugė, kad iki šiol šioje kadencijoje Seimas siekė socialinės atskirties mažinimo, didino pensijas, NPD ir MMA. Mano nuomone, reikėtų toliau plėtoti valstybės vadovo pasiūlymą skirti daugiau dėmesio jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, kurios ir kuria mūsų šalies ateitį.

Kalbant apie mokesčius, nors ir mokesčių paketas Seimui vis dar nėra pateiktas, galima drąsiai teigti, kad liberalai, kaip ir Prezidentas, individualios veiklos apmokestinimui nepritaria.