Parlamentaras siūlo leisti įsigyti alkoholio rugsėjo 1-ąją, jei ji – laisvadienis

Trečiadienį Seime užregistruotas pasiūlymas patobulinti prieš kelerius metus priimtas griežtas alkoholio kontrolės priemones. Beprasmiška drausti parduoti alkoholinius gėrimus Mokslo ir žinių dieną, rugsėjo 1-ąją, jeigu ji sutampa su laisvadieniu, mano Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas.

„Rugsėjo 1-ajai sutapus su savaitgaliu, dauguma mokyklų mokslo metų pradžios šventę perkelia į artimiausią darbo dieną. Tuomet prekyba alkoholiu draudžiama ne šventinę dieną, o kalendorinę rugsėjo 1-ąją, ir reguliavimas netenka jokios logikos“, – sako Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų autorius, Seimo Ekonomikos komiteto narys A. Bagdonas.

Tais atvejais, kuomet rugsėjo 1-oji sutampa su laisvadieniu, parengtoji pataisa numato alkoholio prekybą drausti artimiausią darbo dieną.

Seimo narys taip pat siūlo nelaikyti alkoholio reklama įmonių pavadinimų. „Dabartiniai įstatymai numato, kad įmonių pavadinimai, kuriuose minimi alkoholiniai gėrimai, yra reklama. Toks reguliavimas yra perteklinis ir nekuria realios naudos mažinant alkoholio vartojimą visuomenėje“, – sako A. Bagdonas. Liberalo manymu, reklamos objektas yra konkrečių gaminių viešinimas, o ne informacija apie įmonę.

Be to, Alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis liberalas siūlo padvigubinti leidžiamą atstumą nuo stacionarios kavinės iki lankytojų sėdėjimo vietų lauke – nuo dabar leidžiamų 40 m iki 80 metrų.

A. Bagdono teigimu, praėjusios valdančiosios daugumos stipriai sugriežtinta alkoholio kontrolė kursto valstybės nepasitikėjimą žmogumi ir kartu individo nepasitikėjimą valstybe. Todėl siūlomos korekcijos, Seimo nario įsitikinimu, skatintų pasitikėjimu grįstą alkoholio kontrolės politiką.

Siūlomos pataisos įtrauktos į Seimo rudens darbų programą ir bus svarstomos ateinančioje rudens sesijoje. Praėjusysis Seimas griežtas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas priėmė 2017 m. birželio 1 d.