Deklaruodami pajamas, 1,2 proc. skirsime tik NVO, bet ir kitų remti niekas nedraudžia

Antradienį Seimas nusprendė, kad 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą žmonės galėtų skirti tik nevyriausybinėms organizacijoms.

Projekto autoriaus, Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono žodžiais, tokiu sprendimu Seimas atstatė teisybę – grąžino dar 2004 m. pasiūlytą, tik paskui iškraipytą iniciatyvą. Prieš 18 metų parlamentas Labdaros ir paramos įstatymo pataisomis tikėjosi stiprinti nevyriausybinį sektorių ir puoselėti pilietinę visuomenę.

„Tuometis Seimas turėjo vieną tikslą, tačiau paskutinę minutę į traukinį įšoko iš mokesčių mokėtojų lėšų finansuojamos biudžetinės įstaigos. Savo sprendimu šiandien nustatėme aiškias taisykles, iš kokių šaltinių remiami nevyriausybininkai ir iš kokių – viešasis sektorius“, – aiškina Andrius Bagdonas.

Jis kartu atkreipė dėmesį, kad priėmus pataisas niekas nedraudžia gyventojams ir toliau remti biudžetinių įstaigų, pavyzdžiui, darželių, mokyklų, universitetų ir kt. Pavyzdžiui, šiuo metu Vilniaus universitetas savo neliečiamojo kapitalo fonde yra sukaupęs per 2,77 mln. eurų., tėvų paramos fondai veikia įvairiose Lietuvos ugdymo įstaigose.

Pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenis, pernai beveik pusė milijono gyventojų nuo 2020 m. sumokėtų mokesčių paramai skyrė 21,4 mln. eurų.