Parlamentarai susibūrė į bendradarbiavimo su Lietuvos jaunimu grupę

Seime įsikūrė Laikinoji Bendradarbiavimo su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) grupė, į kurią prisijungė 21 parlamentaras iš visų frakcijų. Išrinktasis grupės pirmininkas Andrius Bagdonas tikisi, kad parlamentarams aktyviau bendradarbiaujant su jaunimu, Seime bus aktyviau sprendžiami ir jauniems žmonėms aktualūs klausimai.

„Seimas 2022-uosius paskelbė Lietuvos jaunimo metais, todėl džiaugiuosi, kad visų parlamentinių frakcijų atstovai susibūrė į bendradarbiavimo su LiJOT grupę. Šiame Seime tarp 141 parlamentaro dirba vos vienas žmogus, dar nesulaukęs 30-ies. Dauguma kolegų gali būti per toli nuo aktualijų, svarbių, pavyzdžiui, dvidešimtmečiams, todėl juolab reikia užtikrinti, kad jaunimo balsas būtų girdimas stipriau. Neabejoju, kad Seimo narių iš visų frakcijų susibūrimas įrodo, kad parlamentarai yra pasirengę spręsti jaunimui aktualius klausimus, o jaunų žmonių idėjos sulauks palaikymo parlamente“, – sako laikinosios grupės pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys A. Bagdonas.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, vienijančios 72 jaunimo organizacijas, prezidentas tikisi, kad grupė bus veiklus formatas, per kurį jaunimo ir jaunimo organizacijų atstovų balsas bus ne tik girdimas, bet į jį Seimo nariai ir atsižvelgs.

„Atsinešame daugybę klausimų, kuriuos būtina spręsti. Seimui 2022 metus paskelbus Lietuvos jaunimo metais, turime dar drąsiau ir garsiau kalbėti apie jaunimo įgalinimą bei kurti galimybes jauniems žmonėms aktyviau įsitraukti į demokratinius procesus, gerinti veikimo galimybes jaunimo organizacijoms ir visiems jauniems žmonėms“, – sako D. Katelė.