Kodėl stringa didesnė 1,2 proc. pajamų mokesčio parama nevyriausybininkams?

Antradienį Seimo narys Andrius Bagdonas kartu su nevyriausybinių organizacijų atstovais grįžo prie Labdaros ir paramos įstatymo pataisos, kuri numatytų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies pervedimą tik nevyriausybiniam sektoriui, tačiau yra užstrigusi Seimo kabinete.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys didesnę paramos nevyriausybiniam sektoriui numatančią pataisą užregistravo 2021 m. kovo 23 d., Seimas jai po pateikimo pritarė, pritarė ir Vyriausybė. „Šiandien – jau 2022 m. balandžio vidurys, bet Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, pradėjęs svarstyti klausimą praėjusių metų gruodžio mėnesį, galutinio sprendimo vis dar nėra priėmęs, todėl projektas nepasiekia Seimo posėdžių salės“, – spaudos konferencijoje sakė Andrius Bagdonas.

Seimo nario teigimu, nevyriausybinis sektorius gautas lėšas panaudoja žymiai efektyviau už valstybinį, todėl biudžetinėms įstaigoms, kurios finansavimą gauna tiesiai iš biudžeto, nederėtų dar papildomai skirti GPM dalies.

„Per COVID-19 pandemijos karantiną pamatėme, kaip efektyviai ir operatyviai veikia nevyriausybinis sektorius: žaibiška reakcija sudėtingose situacijose, patruliavimas ir budėjimas, pagalba vyresniems žmonėms. Šią pagalbą matė visa Lietuva. (…) Putino režimo pradėtas karas Ukrainoje: vėl matome, kad tarp lyderiaujančių yra nevyriausybinės organizacijos, kurios renka paramą, organizuoja jos nuvežimą ir kitaip efektyviai prisideda prie pagalbos Ukrainai ir jos žmonėms“, – kalbėjo Andrius Bagdonas.

Seime savo veiklą ir pajamų ir 1,2 proc. GPM reikšmę pristatė „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius, Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos direktorė Gaja Šavelė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos vadovas Lukas Kornelijus Vaičiakas, Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro komunikacijos vadovė Inga Aksamitauskaitė, kuri taip pat supažindino visuomenę su GPM gaunančių organizacijų baze www.aciujums.lt.