A. Bagdonas: „Jeigu merai ir Seimo nariai gali atsiskaityti rinkėjams – leiskime savo veiklą viešinti ir tarybų nariams“

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas kviečia Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetą neatidėlioti ir priimti sprendimą dėl galimybės savivaldybių tarybų nariams viešai atsiskaityti savo rinkėjams. Trečiadienį svarstęs Seimo nario projektą, komitetas atidėjo sprendimo priėmimą neapibrėžtam laikui.

Parlamentaro Andriaus Bagdono parengta Vietos savivaldos įstatymo 26 straipsnio pataisa numato, kad tarybos nariai turėtų galimybę naudoti kanceliarinėms išlaidoms skiriamas lėšas ne tik ryšio priemonėms, transportui, biuro nuomai bei reikmenims, bet ir viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms apmokėti. Seimo nario žiniomis, kai kurių savivaldybių administracijos, laukdamos šios naujovės, jau atitinkamai susiplanavo ir šių metų savo veiklos biudžetą.

„Savivaldybių tarybų nariai gauna simbolinį atlygį už savo darbą, tačiau mes galėtume jiems sudaryti galimybę patogiu būdu pateikti informaciją visuomenei ir atsiskaityti žmonėms už tai, ką per kelerius metus nuveikė“, – Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete sakė A. Bagdonas.

Jis atkreipė dėmesį, kad įstatymo pataisos projektas parengtas dar pernai, vis dėlto pagrindinio komiteto nariai linkę jį pridėti prie didžiojo tiesioginius mero rinkimus reglamentuojančio paketo, dėl kurio priėmimo Seime bus balsuojama tik priėmus atitinkamas Konstitucijos pataisas dėl tiesioginių merų rinkimų.

„Nuo praėjusių metų nesugebėjome priimti šio visiems aktualaus projekto. Tikiuosi, komitetas nelauks ginčų dėl tiesiogiai rinktų merų įgaliojimų ir mes grįšime prie klausimo kad ir kitą savaitę, o dėl pataisos Seimo salėje balsuosime dar šį pavasarį“, – siūlo A. Bagdonas.