Iniciatyva „Pasveikink Lietuvą“ subūrė pasaulio lietuvius, kai to reikia labiausiai

Kovo 11-osios išvakarėse Seimo nario Andriaus Bagdono iniciatyva Lietuvos ir užsienio lietuvių bendruomenės dalyvavo kultūrinėje iniciatyvoje „Pasveikink Lietuvą“, kurios tikslas – suburti po visą pasaulį pasklidusius tautiečius Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui. Renginį globojo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Ši Kovo 11-oji – kitokia, kadangi džiaugsmą dėl atkurtos Nepriklausomybės temdo Putino pradėto karo Ukrainoje žiaurumas. Todėl šiandien, kaip ir prieš 32 metus, lietuvių tautos vienybė yra ypač reikšminga. Visiškai nesvarbu, kuriame pasaulio krašte minite šią ypatingą mūsų valstybei dieną, svarbiausia, kad Lietuva ir Ukraina būtų jūsų širdyse“, – kalbėjo renginio iniciatorius parlamentaras, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narys A. Bagdonas.

Iniciatyvos globėja Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen lietuviams visame pasaulyje dėkojo už visokeriopą paramą ukrainiečių tautai: „Praėjusiais metais, kai negalėjome laisvai keliauti ir buvome suvaržyti pandemijos, gimė ši graži akcija. Šiais metais viskas yra kitaip – tačiau ne pandemija liovėsi, o Putinas pradėjo kruviną karą Ukrainoje. Jai dabar reikia laisvo ir demokratinio pasaulio paramos ir pagalbos, o Lietuva, jau lygiavertė Europos Sąjungos ir NATO aljanso narė, padeda Ukrainai ir jos žmonėms.“

Tiesioginės transliacijos metu žiūrovai galėjo stebėti vaizdo sveikinimus Lietuvai, atsiųstus iš įvairių Lietuvos miestų ir pasaulio lietuvių bendruomenių Ukrainoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Turkijoje, Liuksemburge, Prancūzijoje ir kt.

Jautriausiu renginio momentu tapo vaizdo įrašas iš Ukrainos, kuriame ukrainiečių savanoriai dėkojo už nuolatinę politinę ir humanitarinę Lietuvos paramą jų šaliai. Ukrainiečiai taip pat akcentavo, kad ir toliau reikalingi medikamentai, amunicija ir kitokia humanitarinė pagalba.

Kultūrinė iniciatyva „Pasveikink Lietuvą“, Kovo 11-osios išvakarėse organizuojama jau antrus metus iš eilės, siekia sujungti pasaulio lietuvių bendruomenes drauge minėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.