Pinigai už atšauktas keliones turės būti grąžinti per dvi savaites

Seimas pritarė Ekonomikos komiteto narių liberalo Andriaus Bagdono ir konservatoriaus Andriaus Kupčinsko pateiktoms įstatymo pataisoms, kurios numato, jog nuo vasario 15 d. turizmo sektoriaus įmonės už atšauktas keliones privalės grąžinti pinigus savo klientams per dvi savaites.

„Nauja pataisa ne tik užtikrina, kad žmonės atgaus pinigus už neįvykusias keliones, bet ir duoda laiko turizmo verslo atstovams pretenduoti į lengvatines paskolas ar subsidijas. Tikiu, kad toks pokytis padės turizmo sektoriui lengviau atsigauti po pandemijos ir neprarasti keliautojų pasitikėjimo.“ – teigė vienas iš pataisų iniciatorių, Seimo Ekonomikos komiteto narys Andrius Bagdonas.

„Džiaugiuosi, kad rastas kompromisas, kuris turizmo sektoriui leis įveikti pandemiją ir tuo pačiu apsaugos vartotojus. Bus ne tik iki galo atsiskaityta su keliautojais, bet išsaugotos darbo vietos kelionių agentūrose. Turizmo situacija dėl pandemijos yra viena sudėtingiausių, todėl tikimės naujoji Vyriausybė ieškos ir kitų pagalbos priemonių, kad sektorius nenugarmėtų ir atsigautų. Kartu Valstybė turėtų skubiau atsiskaityti už susigrąžintus savo piliečius iš svetur, paskelbus karantiną, nes dar likę  nesugrąžintų repatriacijų už beiveik 1mln. eurų. Raginčiau Vyriausybę į tai atkreipti dėmesį“ – teigia Seimo narys Andrius Kupčinskas, pataisos bendraautorius.

Iki šiol galiojęs įstatymas numatė 90 dienų pinigų grąžinimo terminą, todėl neatitiko su ES teisės, kurioje numatytas 14 dienų laikotarpis.

Naujasis įstatymas įsigalios nuo vasario 15 d.