Luko Balandžio/15min nuotr.

Kitų metų biudžete siūloma numatyti lėšų pilietinėms iniciatyvoms skatinti

Parlamentarų grupė siūlo Kultūros ministerijai 2021 metų biudžete papildomai skirti 150 tūkst. eurų nacionalinio lygmens pilietinių iniciatyvų skatinimui.

Tokį pasiūlymą 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui įregistravo įvairioms frakcijoms atstovaujantys Seimo nariai Eugenijus Gentvilas, Algimantas Dumbrava, Andrius Bagdonas, Andrius Kupčinskas, Raimundas Lopata, Mindaugas Skritulskas, Liudas Jonaitis, Lukas Savickas.

„Lietuvoje jau ne vienerius metus nacionaliniu mastu rengiamos įvairios pilietinės akcijos/iniciatyvos, o pilietinis dalyvavimas ir aktyvus piliečių įsitraukimas į valstybės politinį gyvenimą įvairiomis pilietinio dalyvavimo formomis yra neatskiriama tvaraus valdymo ir darnaus vystymosi dalis. Be to, tokios pilietinės iniciatyvos rodo mūsų piliečių iniciatyvumą ir gebėjimą rūpintis ne tik savimi, bet ir kitais, kas iš esmės stiprina Lietuvos valstybę“,- sako projekto autoriai.

Atsižvelgiant į tai, jie mano, kad valstybė turi numatyti galimybę prisidėti prie nacionalinio lygmens pilietinių iniciatyvų.

Pasiūlymo autoriai nurodo ir galimą lėšų šaltinį – valstybės biudžeto įplaukos iš akcizo mokesčio.