Liberalai nepritaria trečio mokesčio įvedimui vykstantiems į Neringą

Nuo kitų metų Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija žada įvesti lankytojo bilietą vykstantiems į Neringą. Parko vadovybė teigia nematanti kitų galimybių, kaip gauti papildomų lėšų nacionalinio parko infrastruktūros tvarkymui bei plėtrai, nes dabartinis Neringos meras nėra linkęs dalytis 4 mln. litų vietinės rinkliavos mokesčiu, kurį sumoka įvažiuojantys į Neringą.

„Turime galvoti apie būdus kaip turistus pritraukti į Kuršių Neriją, kaip prailginti turizmo sezoną, o ne juos atbaidyti. Įvedus šį mokestį vykstantys į Neringą turės mokėti nebe du, o jau tris mokesčius: už kelto bilietą, vietinės rinkliavos mokestį įvažiuojant į Neringą ir dar naująjį Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojo bilietą. Esu įsitikinęs, jog dėl dabartinės valdžios negebėjimo susikalbėti su Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovybe, turistai neturi būti apkraunami papildomais mokesčiais. Juk turizmas yra daugelio neringiškių pragyvenimo šaltinis, todėl turime dėti visas pastangas, kad turistų skaičiai augtų, o ne mažėtų“, – sako Neringos savivaldybės tarybos narys ir kandidatas į Neringos merus Andrius Bagdonas.

Daugelyje šalių yra taikoma praktika, kai įėjimas į nacionalinius parkus yra mokamas. Visgi, A. Bagdonas tiki, jog tokio mokesčio įvedimas yra per daug skubotas. Planuojama, kad lankytojo bilietas kainuos vieną eurą ir jį bus privaloma įsigyti prieš keliantis Smiltynės keltais. Vadinasi, visi iki vieno, norėdami tiesiog persikelti į Smiltynę prie jūros ar apsilankyti Jūrų muziejuje ir delfinariume taip pat privalės įsigyti Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojo bilietą.

„Visų pirma, jei toks mokestis bus renkamas, reikia konkretumo ir aiškumo, kaip ir kur bus naudojamos surinktos lėšos. Antra, nemanau, jog yra teisinga, kad klaipėdiečiai, norėdami persikelti į Klaipėdai priklausančią Smiltynę, privalės mokėti už Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojo bilietą“, – aiškina LRLS kandidatas į Neringos merus A. Bagdonas.

Planuojama, jog papildoma mokesčių našta Neringos turistams ir vykstantiems tik į Smiltynę bus įvesta nuo kitų metų pradžios arba nuo vasaros. Už lankytojų bilietus Kuršių nerijos nacionalinis parkas tikisi surinkti apie 400 tūkst. eurų.

„Prisiminkime, kad šių metų vasaros sezono metu vietinės rinkliavos mokestis ir taip buvo padidintas 10 Lt (iki 30 Lt). Esu įsitikinęs, jog skaidriai ir efektyviai panaudojant šias lėšas, būtent su ekologija ir aplinkos tvarkymu susijusiems darbams, atsirastų galimybė dalį mokesčio skirti ir Kuršių nerijos nacionaliniam parkui. Ekologijos mokestis turi turėti tikslią paskirtį. Šiandien, deja, jis tiesiog kamšo neefektyviai valdomo biudžeto skyles“, – įsitikinęs A. Bagdonas.

Parašykite komentarą